YAZILIM & MÜHENDİSLİK ÇÖZÜMLERİNDE UZMAN

Barkod, etiketleme ve üretim takibi

  

EntegraPORT

Port & Etiket yönetimi 

Bu program öncelikle seri port üzerinden ölçümleme otomasyonu sağlar. Seri portların bulunduğu cihaz üzerinden (dijital cihazlardan) okunan bilgiler, bilgisayar ortamına aktarılabilir, böylece alınan bilgiler raporlanabilir.

Alınan bilgilerin üzerlerinde işlem yapılarak değiştirilerek geri gönderilebilir veya alınarak işlenen bilgiler başka cihazları kontrol etmekte kullanılabilir.

Programın çalıştırılması

Program çalışma ikonu tıklandıktan sonra yönetim masası açılır. Masanın sol üst köşesinde bir saat ve sağ üst köşesinde bir timer (zaman sayıcı) bulunmaktadır. Timer sistem açma kapama düğmesinin ON (çalışma pozisyonunda devreye girer ve toplam çalışma süresini sürekli izler. Timer’ın sağındaki balık simgesi sistem çalışırken Timer’ ı ve palet değerlerini sıfırlamak için kullanılabilir. 

ON /OFF düğmesi çalışır duruma gelince “EntegraPort.Ini” dosyası içinde daha önce kaydedilmiş aşağıdaki parametreler okunurak sisteme yüklenir.

Yönetim masası

Sistemin büyük bir kısmını idare eden konsoldur. Bileşenleri

1. Yönetim consolu açma kapama (düğmesi) : Açılırken daha önce saklanan çalışma & port parametrelerini okur. Şayet hata oluşursa konsol devreye girmez. (port açılma hataları) 

2. Avi'ler ilgili kısım çalışırken hareketlidir. Bir kısmı seri portlardan data akışlarında hareket eder. Sağ yandaki avi ise ölçüm cihazından bilgi geldiğinde hareket eder. Ortadaki avi yazıcıdan etiket çıkışını gösterir.

3. Port bileşenleri ve ayarları  : Bağlı olan cihaz mesafelerine ve cihaz seri hızlarına bağlı olarak ayarlanır. Bu ayarların    değiştirilmemesi gerekir.

Etiket & parametre dosyaları

5. Saat & timer : Timer sistem açıldığında devreye girer sadece sistem durduğunda durur. Sağındaki balıklı buton timer’ı ve toplam değerleri resetler.

6. Ölçülen ve kaydedilen değerler : İzlenmekte olan paket ve palet ve diğer ölçüm değerleri.

 Copyright © Proviva Software. All rights reserved